Category: Bez kategorii

II Tydzień Wielkiego Postu

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek: Dla dzieci o godz.16.30 Dla dorosłych i młodzieży o godz.17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali transmituje Radio Plus Radom.

Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci

Czas Wielkiego Postu

Wprowadzenie w Wielki Post Biskupa Marka Solarczyka

Środa Popielcowa

W Środę Popielcową od obrzędu posypania głów popiołem rozpoczynamy kolejny w naszym życiu okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.30 i wieczorem o godz. 18.00 i 20.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas post ścisły.

Tydzień z Biskupem Markiem w Katedrze

W tym tygodniu zapowiada się szereg celebracji liturgicznych w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. Dzisiaj biskup radomski podczas mszy świętej o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania grupie dorosłych, w Środę Popielcową o godz. 18.00 będzie przewodniczył mszy świętej z posypaniem głów popiołem, natomiast w najbliższy piątek o godz. …

Kontynuuj czytanie

Kwiatki Biskupa Edwarda Materskiego

Na książkę złożyły się wspomnienia prawie czterdziestu osób, które podzieliły się historiami ze spotkań Biskupem Edwardem. Ze względu na niepowtarzalny i przeniknięty humorem klimat, pozostały w pamięci i do dziś wzbudzają uśmiech u ich świadków. To historie ze spotkań zarówno oficjalnych, jak i osobistych czy rodzinnych. Podzielili się nimi m.in. abp Wacław Depo, ks. Edward …

Kontynuuj czytanie

Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego. W katedrze msza święta  w intencji osób chorych o godz. 10.00.