Category: Bez kategorii

Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa

W najbliższy czwartek 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszy świętej o godz. 18.oo poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy. W tym dniu ks. Proboszcz Krzysztof Ćwiek obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.oo odprawianą w jego intencji.

Wakacyjny porządek w Katedrze

Od dnia 1 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek odprawiania Mszy świętych w Katedrze. W dni powszednie Msze święte będą odprawiane o godz. 6.oo; 6.3o; 7.oo i po południu o godz. 18.oo. W niedziele wakacyjne nie ma Mszy świętej o godz. 13.3o ! Chrzty są podczas Mszy świętej o godz. 11.oo.

Rocznica śmierci Abp. Z. Zimowskiego

12 lipca 2016 roku odszedł do wieczności abp Zygmunt Zimowski, biskup senior diecezji radomskiej i przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia. W piątek, 12 lipca, w trzecią rocznicę śmierci arcybiskupa sprawowana będzie w radomskiej katedrze Msza św. w jego intencji. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

https://photos.app.goo.gl/jdx7LNTz4WMAVNLd7

Rocznica Radomskiego Protestu

25 czerwca przypada 43 rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa w uroczystej Mszy świętej o godz. 18.oo przy Pomniku Protestu przy zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.

Pielgrzymka w intencji trzeźwości

Już po raz 30. wyruszy spod Radomskiej Katedry Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości. Nastąpi to 25 czerwca 2019 r. o godz. 9.00. Rozpoczniemy Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika. Zapisy na pielgrzymkę: mail: radom.niepokalanow@gmail.com ks. Krzysztof Bochniak – https://www.facebook.com/profile.php?id=100001378967170&ref=bookmarks w dniu wyjścia Pielgrzymki od godz. 8.00 pod katedrą. Koszt pielgrzymki: 35 zł. Jest możliwość powrotu autokarem.

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 20 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Wspólne wyjście na procesję do kościoła farnego o godz. 9.3o. Na zakończenie uroczystej procesji około godz. 12.oo będzie msza święta w katedrze pod przewodnictwem ks. Biskupa …

Kontynuuj czytanie