Category: Bez kategorii

Porządek wakacyjny w Katedrze

Od dzisiejszej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek odprawiania mszy świętych. W dni powszednie msze święte będą odprawiane o godz. 6.00, 6.30, 7.00 i po południu o 18.00. W niedziele wakacyjne nie ma mszy świętej o godz. 13.30 Chrzty będą na mszy świętej o godz. 11.00.

Uroczystość I Komunii Świętej

W niedzielę 28 czerwca podczas mszy świętej o godz. 11.00 w naszej parafii odbędzie się pierwsza tura uroczystości I Komunii Świętej dzieci z klas III. Serdecznie prosimy, by w miarę możliwości pozostawić świątynię dla dzieci i ich rodzin a skorzystać z innych godzin Mszy Świętych. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę o …

Kontynuuj czytanie

Sakrament Bierzmowania

W niedzielę 28 czerwca na Mszy św. o godzinie 16.00, Ks. Bp Henryk Tomasik udzieli Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z klas ósmych naszej parafii. Kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, rodziców i bliskich zapraszamy na spowiedź w piątek o godz.17.oo.  Również w piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się próba liturgiczna dla wszystkich bierzmowanych.

Zakończenie Roku Szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Katedrze w piątek 26 czerwca o godz. 8.00.

Obchody Radomskiego Czerwca ’76

Główne uroczystości odbędą się w czwartek, 25 czerwca w radomskiej katedrze, gdzie o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. ku pamięci bohaterów Czerwca’76 i ks. Romana Kotlarza.

Zmarł Jerzy Kutkowski

W czwartek, 18 czerwca, w wieku 70 lat zmarł Jerzy Bogdan Kutkowski, kawaler Zakonu Rycerzy Bożego Grobu w Jerozolimie, artysta plastyk, fotograf, nauczyciel. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 czerwca. Rozpocznie je Msza św. o godz. 12.00 w radomskiej katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny. Po Eucharystii odprowadzimy śp. Jerzego na Cmentarz Rzymskokatolicki (wojskowy) przy ul. Limanowskiego.

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Tradycyjnie, 25 czerwca, o godz. 9.00 w radomskiej katedrze rozpocznie się XXXI. Piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. Eucharystii będzie przewodniczył Bp Adam Odzimek, a homilię wygłosi ks. Marek Dziewiecki. – W tym roku w sposób szczególny zachęcamy do pielgrzymowania duchowego – dlatego zapraszamy do uczestnictwa w Mszy Świętej rozpoczynającej Pielgrzymkę. Wszystkie konferencje, Msze Święte i apele …

Kontynuuj czytanie