Pielgrzymka do Medjugorie

PARAFIA KATEDRALNA W RADOMIU

ORGANIZUJE AUTOKAROWĄ PIELGRZYMKĘ DO MEDJUGORIE

Termin: 21-29.06.2019r.                      

BUDAPESZT – SARAJEWO – MOSTAR – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – SPLIT – TROGIR – ZAGRZEB

UWAGA, OSTATNIE WOLNE MIEJSCA ZAPRASZAMY !!!

I DZIEŃ (21.06.2019, piątek)

Zbiórka i zajmowanie miejsc w autokarze. Wyjazd w kierunku Węgier. Przyjazd do Budapesztu: spacer po węgierskiej stolicy: Wzgórze Zamkowe: Baszta Rybacka, Kościół Koronacyjny Matyasa pw.NMP, Zamek królewski; plac bohaterów, Zamek Vajdahunyad, Dzielnica Ambasad, Opera, Bazylika Św. Stefana. Przejazd na Wzgórze Gellerta – skądrozpościerasię przepiękna panorama miasta. Nocleg.

II DZIEŃ (22.06.2019, sobota)

Śniadanie. Przejazd do Sarajewa. Krótki spacer i zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ (23.06.2019, niedziela)

Śniadanie. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy w stronę Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta – Mostaru: kamienny StaryMost (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija.Obiadokolacja. Nocleg.

IV-V DZIEŃ (24-25.06.2019, poniedziałek-wtorek)

Śniadanie. Dwudniowy pobyt w Medjugorie – w jednym z najbardziej znanych centrów pielgrzymkowych w Europie. W programie m.in.: Droga krzyżowa na Kriżevac, udział w międzynarodowych Mszach Św., różaniecpołączony z wejściem na Górę Objawień (Podbrdo), udział w wieczornych modlitwach. Obiadokolacja. Nocleg

VI DZIEŃ (26.06.2019, środa)

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za
zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Spacer po starym mieście: Brama Pile, ulica Stradun, kolumna Orlando, Pałac Sponza z XVI w., Pałac Rektorów z XV w. – dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej – obecnie muzeum. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ (27.06.2019, czwartek)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ (28.06.2019, piątek)

Śniadanie. Następnie przejedziemy do Splitu– miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO. Zwiedzanie Starego Miasta: Ratusz, Pałac Dioklecjana, Góra Marian, malowniczy port. Dalej przepłyniemy do opodal leżącegoTrogiru: Ratusz oraz Katedra Św. Wawrzyńca. Obiadokolacja. Nocleg.

IX DZIEŃ (29.06.2019, sobota)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Chorwacji – Zagrzebia, miasta o europejskiej architekturze. Spacer ulicami Zagrzebia przez główny plac banaJelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Zwiedzanie neogotyckiej katedry WniebowzięciaNajświętszej Marii Panny. Wyjazd do Polski około 13:00. Planowany powrót w godzinach wieczorno-nocnych.

Cena: 1950 zł + 60 euro

CENA OBEJMUJE:

-przejazd komfortowym autokarem
-8 noclegów w obiektach klasy turystycznej
-wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji
-opiekę pilota
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
-Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard

UWAGA!

Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację, mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, innych wydatkówniż wymienione w „cena obejmuje”.

Płatne w autokarze 60 EURO obejmuje: przewodników lokalnych, opłaty turystyczne, drogowe, parkingi, bilety komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast oraz bilety wstępu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu: 791-466-444,

przy zapisie wpłacamy 400 zł zaliczki.

Serdecznie zapraszamy