Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii – 2018

PARAFIA KATEDRALNA w RADOMIU
organizuje 9 DNIOWĄ PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ
w 160 rocznicę objawień w LOURDES
SŁYNNE SANKTUARIA EUROPY

 

UWAGA!!! OSTATNIE 2 miejsca – zapraszamy

promocyjna cena !!!

 

TURYN – LA SALETTE  – LOURDES – ANDORA – MONTSERRAT – BARCELONA – MONACO – MONTE CARLO

 

TERMIN: 30.06 – 08.07.2018

 

1 DZIEŃ – Zbiórka uczestników. Zajmowanie miejsc w autokarze i wyjazd z Polski w kierunku Włoch (godziny do ustalenia). Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do hotelu. Nocleg ( w tym dniu nie ma obiadokolacji )

 

2 DZIEŃ – Śniadanie. Przyjazd do Turynu. Spacer i zwiedzanie m.in.:  Katedry Duomo poświęconej św. Janowi Chrzcicielowi, patronowi miasta, w której znajduje się kaplica Całunu Turyńskiego. Obiad. Przejazd na nocleg w okolicach La Salette. Nocleg.

 

3 DZIEŃ – Śniadanie. Pobyt w Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette. Przejazd do Lourdes na nocleg. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

4 DZIEŃ – Śniadanie. Pobyt w Lourdes – zwiedzanie światowej sławy Sanktuarium Maryjnego szlakiem św. Bernadetty; zwiedzanie miejsc związanych z jej życiem, udział w nabożeństwach odbywających się w Lourdes. Udział w procesji z lampionami, drodze krzyżowej, czas wolny na kąpiele.  Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

5 DZIEŃ – Śniadanie. Przejazd jedną z malowniczych dróg Europy przez największą przełęcz Pirenejów – Port D’envalira (2408 m n.p.m.) do Księstwa Andory, położonego w samym środku Pirenejów. Pobyt w stolicy księstwa oraz czas na zakupy. Przejazd do Hiszpanii na Wybrzeże Costa Brava. Po drodze zwiedzanie Montserrat – Sanktuarium Maryjne Czarnej Madonny położone z centrum masywu górskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 DZIEŃ – Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Barcelony. Podczas spaceru po katalońskiej stolicy będziemy mieli okazję podziwiać monument Kolumba, najsłynniejszy deptak – Las Ramblas wraz z targiem La Boqueria, dzielnice gotycką – Katedra Św. Eulalii, najsłynniejsze dzieła Antoniego Gaudiego: Park Guell (wpisany na listę UNESCO), Sagrada Familia, obiekty olimpijskie, plac narodowy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ – Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Plażowanie. Dla chętnych rejs statkiem po Wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 DZIEŃ – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu – przejazd do Monaco gdzie będziemy mieli okazję podziwiać ogrody, Pałac Książęcy, Katedrę. Następnie spacer po Monte Carlo i czas wolny na kawę w Cafe de Paris – najbardziej znanym miejscu spotkań w Monte Carlo położonym tuż przy Grand Casino. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

9 DZIEŃ – Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Planowany powrót  w godzinach wieczornych.

_______________________________________________

ŚWIADCZENIA W CENIE: transport komfortowym autokarem , 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-3 osobowe), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie – TU EUROPA SA „ Travel World” Standard  opiekę pilota. Każdego dnia przewidziane są Msze Święte.

 

Wyjazd na dowód osobisty – nie potrzebny PASZPORT !!!


Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu: 608657127, przy zapisie wpłacamy 400 zł. zaliczki, zapraszamy serdecznie.