Pielgrzymka na Ukrainę 2019

Parafia Katedralna Organizuje

4 DNIOWĄ PIELGRZYMKĘ NA UKRAINĘ

LWÓW – OLESKO – PODHORCE – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – ŻÓŁKIEW

TERMIN: 22.08 – 26.08.2019            cena: 750 zł

1 dzień 22.08.2019 (czw)

Podstawienie autokaru na parkingu obok Katedry pw. Opieki Najświętszej Marii panny w Radomiu przy ul. Sienkiewicza 13 o godz. 22:45. O godz. 23:00 wyjazd w kierunku Lwowa ( ok. 350 km).

2 dzień    23.08.2019 (pt)

Przyjazd do Lwowa w godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lwowa – zwiedzanie rozpoczniemy od wysokiego Zamku – wzgórze, z którego rozpościera się piękna panorama miasta. Spacer po Starym mieście. Katedra Łacińska Wniebowzięcia NPM. Spacer po Rynku, Katedra Ormiańska, Kościół Dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołowska. Następnie Plac i Pomnik Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień 24.08.2019 (sob)

Śniadanie. Przejazd do Oleska – zwiedzanie zamku i miejsca urodzenia Jana III Sobieskiego i Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Następnie przejazd do Podhorc – zwiedzanie najwspanialszej kresowej rezydencji, Zamek Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków. Przejazd do Poczajowa – jednego z największych ośrodków prawosławnych w zachodniej Ukrainie. Ostatnim punktem będzie zwiedzanie Krzemieńca – miejsce urodzenia Juliusza Słowackiego, najstarsze miasto naWołyniu, które słynie również z Liceum Krzemienieckich. Zwiedzanie Kościoła Jezuitów, dworku Januszewskich i Muzeum Słowackiego. Góra Bona z ruinami księcia Witolda z przepiękną panoramą miasta. Uroczysta obiadokolacja z muzyką. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień 25.08.2019 (niedz)

Śniadanie. Przejazd do Katedry – Msza Św. Ciąg dalszy zwiedzania Lwowa – Cmentarz Orląt Lwowskich oraz Cmentarz Łyczakowski. Czas wolny. Przejazd na koncert w Operze Lwowskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień 26.08.2019 (pn)

Śniadanie. Przejazd do Żółkwi – związanej z rodem Żółkiewskich, Sobieskich i Radziwiłłów. Miasto stanowiło ulubioną rezydencję Jana III Sobieskiego. Obejrzymy tam rynek z zabytkowymi kamienicami, kolegiatę Św. Wawrzyńca, gdzie mieszczą się grobowce Jakuba i Konstantego Sobieskich oraz zamek. Msza św.. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

transport komfortowym autokarem

wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje
3 noclegi w hotelach w pokojach 2 i 3 osobowych opiekę pilota

Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard (KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)

Cena nie obejmuje:

opłat związanych z realizacją programu, m.in. biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,  przewodników lokalnych, opłat turystycznych, drogowych, parkingów 35 euro. Każdego dnia uczestnictwo w Mszy św.

Obywatele RP wjeżdżają na terytorium Ukrainy na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej. Na granicy otrzymują tzw. dokument migracyjny (rejestracyjny), na którego podstawie mogą przebywać na terytorium Ukrainy do 90 dni (uwaga: należy zachować ów dokument aż do wyjazdu z Ukrainy; w razie jego zagubienia służby graniczne mogą żądać zapłacenia kary, nawet powyżej 100 UAH)

Zapisy w kancelarii parafialnej (608657127),
przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł.