Pielgrzymka do Rzymu i Włoch – 2017

 

Parafia Katedralna organizuje
7 DNIOWĄ PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

WENECJA – PADWA -WATYKAN – RZYM – MONTE CASSINO– ASYŻ – SAN MARINO WIEDEŃ(KAHLENBERG)

Termin: 16-22.06.2017                           Cena 1600 zł

 I Dzień (piątek) Msza Św. Po Mszy podstawienie autokaru, zajmowanie miejsc i wyjazd z Polski w kierunku Włoch we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Zakwaterowanie. Nocleg.

 II Dzień (sobota) Śniadanie. Przyjazd do Wenecji. Rejs łódką turystyczną na Plac Św. Marka – Spacer do dzielnicy San Marco z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów, Wieżą Dzwonniczą oraz zobaczymy najbardziej znany most – Most Westchnień. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, historyczne centrum oraz Piazza delle Erbe. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III Dzień (niedziela) Śniadanie. Przejazd do chrześcijańskiej stolicy Watykanu. Udział w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem (spotkanie jest uzależnione od obecności Ojca Świętego w tym dniu w Watykanie). Następnie udamy się na zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Panteon, Piazza Venezia, Kolosseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Kapitol, Fontanna di Trevi i Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi. Obiadokolacja. Nocleg.

 IV Dzień (poniedziałek) Śniadanie. Przejazd na Monte Casino – chwila zadumy na polskim cmentarzu wojennym, na którym wśród swoich żołnierzy pochowany jest gen. Władysław Anders. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień (wtorek) Śniadanie. Przejazd do Watykanu, zwiedzanie Muzeów Watykańskich – uważane za jedną z najważniejszych kolekcji świata, miejsce wyboru kolejnych władców kościoła – unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła. Następnie zwiedzanie Placu św. Piotra, Bazyliki św. Piotra – indywidualna modlitwa w Kaplicy św. Sebastiana, w której został pochowany św. Jan Paweł II. , spacer obok Zamku Anioła. Następnie udamy się na zwiedzanie trzech pozostałych papieskich bazylik: Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazyliki Św. Jana na Lateranie wraz ze Świętymi Schodami oraz Bazyliki Św Pawła za Murami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień (środa) Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego Asyżu. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Bazyliki Św. Franciszka, spacer po Piazza Comune, Bazylika Św. Klary, Kościół Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Przejazd do San Marino. Spacer po najstarszej w Europie miniaturowej republice. Czas na plażowanie i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

VII Dzień (czwartek) Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Przyjazd na Wzgórze Kahlenberg wznoszące się na wysokość około 500 m n.p.m., na północnowschodnim krańcu Lasku Wiedeńskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na miasto oraz jego przedmieścia. Z tego wzgórza w roku 1683 Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Planowany przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:  

  • transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)  
  • wyżywienie: 6 śniadań i 5 obiadokolacji-  6 noclegów – hotele klasy 2* lub 3*
  • Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard, opiekę pilota.

 UWAGA! Dodatkowa opłata 80 EURO (płatna w autokarze) obejmuje: przewodników lokalnych, bilety wstępu, opłaty lokalne, drogowe, parkingi, bilety komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Zapisy w kancelarii parafialnej, przy zapisie wpłacamy zaliczkę
w wysokości 400 zł.

ks. Sławek – 608657127