Wielki Tydzień w Katedrze Radomskiej

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW WIELKIEGO TYGODNIA:

WIELKI CZWARTEK:

Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.oo msza święta z udziałem kapłanów z całej diecezji  połączona z poświęceniem Olejów. Uroczysta msza Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg będzie o godz. 18.00. Chcemy w czasie tej mszy świętej dziękować P. Jezusowi za to, że został z nami pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie ołtarza i modlić się za wszystkich kapłanów, których spotkaliśmy w naszym życiu. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. Ciemnicy. Po liturgii modlitwa Ruchu Domowego Kościoła i Rodzin Nazaretańskich.

WIELKI PIĄTEK:

Jest to dzień męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły – jakościowy i ilościowy. Jest to dzień żałoby w Kościele! O godz. 15.oo Droga Krzyżowa. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.oo. Składa się ona z 4 części: Liturgii Słowa (odczytanie Męki Pańskiej wg. św. Jana), Adoracji Krzyża, Komunii Św. i procesji do Grobu Pańskiego. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc  świętych w Jerozolimie. Adorację przy Grobie Pańskim poprowadzi młodzież. 

WIELKA SOBOTA:

W wielką sobotę są święcone pokarmy na nasz stół wielkanocny. Święcenie pokarmów odbywa się w kościele w godzinach: 8.00 – 15.oo.  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia i paschału, druga część to bogata liturgia Słowa Bożego, trzecia to liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i czwarta to wielkanocna liturgia eucharystyczna. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczynamy o godz. 18.oo.

  • W Wielki Piątek, oraz w Wielką Sobotę, o godzinie 9.oo w Katedrze Radomskiej modlimy się uczestnicząc w Liturgii Jutrzni. Zapraszamy wszystkich, którym pozwolą zajęcia, na wspólną modlitwę.

NIEDZIELA ZMARWTYCHWSTANIA –  msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.oo rano, następna msza o godz. 8.oo; Nie ma mszy świętej o godz. 7.oo! W drugi dzień świąt porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Taca tego dnia na KUL.