Dzień Życia Konsekrowanego

konsekrowani_03                          Drogie Siostry, Drodzy Ojcowie i Bracia

W Roku Życia Konsekrowanego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, która jest corocznym Dniem Życia Konsekrowanego nabiera szczególnego znaczenia. Pragniemy zgromadzić się wspólnie na modlitwie dziękczynnej za dar powołania, dać świadectwo nadziei, którą nosimy w sobie oraz prosić, aby w Kościele i w świecie nie zabrakło ludzi, którzy za skarb bliskości Chrystusa są w stanie dać wszystko.

Bardzo serdecznie zapraszam Drogie Siostry, Ojców, Braci i wszystkie osoby życia konsekrowanego na uroczystą Eucharystię do Radomskiej Katedry w najbliższą niedzielę, w dniu 1 lutego br. Nasze spotkanie rozpoczniemy w budynku duszpasterskim przy ul. Prusa 6 o godzinie 11.30 wspólną modlitwą Liturgii Godzin. Potem udamy się do katedry, aby o godzinie 12.30 uczestniczyć we Mszy Świętej transmitowanej przez Telewizję Dami. Po homilii osoby życia konsekrowanego odnowią swoje śluby zakonne. Po Eucharystii zapraszamy na wspólną Agapę do budynku duszpasterskiego przy ul. Prusa 6.

Naszą obecnością dajmy wyraz radości z powołania oraz troski o to, by jaśniało piękno Kościoła, na które składa się różnorodność osób, wspólnot i charyzmatów.

                                                                 + Henryk Tomasik