Kurs Nowe Życie w Katedrze

94e99f00a27582b2309891fe294cea61_XLKurs Nowe Życie to weekendowe spotkania z Bogiem, który realnie działa i pomaga w w inny sposób spojrzeć na życie. Jest on częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka.

W spotkaniu udział może wziąć każdy między 18 a 30 rokiem życia, niezależnie od tego, czy jego wiara jest silna, czy potrzebuje umocnienia. W diecezji radomskiej kurs „Nowe Życie” odbędzie się w dniach 26 – 28 lutego. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18:00 w salkach przy parafii Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Spotkania prowadzone będą przez młode, świeckie osoby.

Jak czytamy na facebookowym profilu kursu, na uczestników czeka: „dużo radości, wiele zaskoczeń, coś dla ucha, oka, dłoni, serca i rozumu, coś na ząb (konkretnie obiad i kolacja w sobotę), kawa i herbata bez limitu, konkretne świadectwa z życia (z pierwszej ręki), Bóg jeden wie co jeszcze – To On prowadzi ten kurs i nie zawsze trzyma się planu.”

Jak wspomina Agnieszka Dąbrowska – odpowiedzialna za kurs – pierwsze spotkanie w ramach kursu było dla niej dużym przeżyciem: – Dla mnie ten kurs, który przeżyłam 14 lat temu był wstrząsem. (Wtedy nosił nazwę” Filip”). Po raz pierwszy odczułam niemal fizycznie obecność Boga. To było wielkie zaskoczenie, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam, ani nie oczekiwałam. Podczas wspólnej modlitwy w pewnym momencie poczułam, jak Bóg przenika mnie, dając poczucie głębokiego skupienia i pokoju. Czułam się jakby zanurzona w Miłość, nie tracąc jednak, ani na moment, kontaktu z rzeczywistością. To spotkanie odmieniło moje życie. Od tamtej pory na różne sposoby doświadczam tej obecności. To jest ciągle dynamiczne doświadczenie nie tylko w moim życiu, ale też wielu moich braci i sióstr w Galilei, dlatego naszym pragnieniem jest dzielenie się tym z innymi, aby mogli – tak jak my – żyć Nowym Życiem w bliskości Boga.

Zapisy na kurs trwają do środy, 24 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zgłosić się na weekendowe spotkania, trzeba wypełnić specjalny formularz . Koszt udziału w zajęciach to 30 zł.

Szczegóły dotyczące kursu oraz rejestracji znaleźć można na facebookowym profilu Wspólnoty GALILEA: Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” Radom.

radioplus.com.pl