Pamięć o bp Janie Chrapku w aplikacji EPADO

dsc_5348Od kilku dni na sarkofagu bp. Jana Chrapka pojawiła się nalepka z możliwością ściągnięcia internetowej aplikacji Epado. Wystarczy zeskanować kod, a smartfon przekaże informacje, zdjęcia i wspomnienia dotyczące bp. Jana.

– My, wówczas dorośli, ale też ówczesna młodzież, pamiętamy jego duszpasterski dynamizm. Ale lata mijają i osoby modlące się przy jego sarkofagu pytają o więcej informacji o biskupie pochowanym w naszej katedrze. Na te pytania i oczekiwania pozwoli odpowiedzieć ta aplikacja – mówi ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz parafii katedralnej.

Autorem aplikacji jest Stanisław Urbańczyk. – Na sarkofagu bp. Chrapka w radomskiej katedrze pojawiła się nalepka. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację Epado i skanując kod, można w tym miejscu pobrać informacje o bp. Janie – mówi autor aplikacji. Akcja będzie się rozszerzać. – W Epado mamy już przygotowane informacje o abp. Zygmuncie Zimowskim i bp. Edwardzie Materskim, pochowanym na radomskim cmentarzu przy ul. Limanowskiego. W niedalekiej przyszłości przygotujemy dane o biskupach Stefanie Siczku i Pawle Kubickim, pochowanych na cmentarzu rzymskokatolickim w Radomiu. Epado jest aplikacją, która umożliwia upamiętnienie każdej z bliskich nam osób. Ale, obok tego, można tam umieszczać miejsca ważne dla naszej przeszłości. – Wystarczy wejść na naszą stronę – mówi S. Urbańczyk.