Papież zadzwonił do Abp Zimowskiego

Zimowski-194-interPapież zadzwonił do chorego abp. Zygmunta Zimowskiego, który pod koniec grudnia 2014 roku trafił do jednej z warszawskich klinik. Biskup senior diecezji radomskiej oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych musiał być operowany.

Abp Zimowski informację o telefonie od ojca świętego przekazał w obecności dziennikarzy Radia Plus Radom i „Gościa Niedzielnego”. – Usłyszałem w słuchawce głos: „Tu mówi papież Franciszek” – mówił wyraźnie wzruszony biskup senior diecezji radomskiej.

– Ojciec święty zapewnił o bliskości serca i codziennej modlitwie w mojej intencji. Byłem bardzo wzruszony. Podziękowałem i zapewniłem papieża Franciszka, że moje cierpienia i słabości ofiaruję w intencji Kościoła i ojca świętego – relacjonował abp Zimowski. Na koniec papież wspomniał o zbliżającym się Światowym Dniu Chorego.

– Usłyszałem, że w najbliższą środę ojciec święty pozdrowi wszystkich chorych i cierpiących oraz tych, którzy pochylają się nad ludzkim cierpieniem. Udzielił mi również błogosławieństwa i powiedział na koniec, że na wzór Jezusa mamy być blisko chorych – opowiadał abp Zygmunt.

Abp Zimowski pod koniec stycznia opuścił Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie przebywa na oddziale rehabilitacji. Gość Niedzielny