Pielgrzymka – Francja -Hiszpania – 2022

PIELGRZYMKA

SAMOLOTOWA DO FRANCJI I HISZPANI

SZLAKIEM SANKTUARIÓW MARYJNYCH – 8 dni

BARCELONA – CARCASSONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – TOSSA DE MAR – GIRONA

Ostatnie dwa wolne miejsca!!! 

 

TERMIN: 07.07 – 14.07.2022 r.     (zaliczka przy zapisie 600zł)

CENA: 4150 PLN/os. (przy grupie 46 os.) 4350 PLN/os. (przy grupie 37 os.)

+ płatne u pilota w autokarze 80E

 

Dzień 1: WYLOT Z POLSKI
Spotkanie na lotnisku Warszawa. Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Barcelony o godzinie 09:05. Lądowanie
w Barcelonie o godzinie 12.20. Transfer do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2: CARCASSONNE – LOURDES
Rano zjemy śniadanie, a następnie przejedziemy do Carcassonne – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: LOURDES
Rano, po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes. Przed południem zwiedzimy miasto podążając śladami św. Bernadetty. Wędrując od Młyna Boly, gdzie przyszła na świat, przez kościół parafialny, w którym została ochrzczona, ponure Cachot i dalej Starym Mostem ponad nurtem rzeki Gave dotrzemy do Groty Massabielskiej, miejsca spotkań z Matką Bożą. Po południu nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej: Kryptę, Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, Bazylikę Różańcową oraz Bazylikę św. Piusa X. Czas wolny, podczas którego będzie możliwość indywidualnej modlitwy przed Grotą Massabiell, wzięcia udziału w procesji Eucharystycznej z udziałem chorych oraz zaczerpnięcia wody
z kraników rozmieszczonych w pobliżu źródła tryskającego w miejscu objawienia Maryji. Czas na zakup pamiątek. Następnie powrócimy do hotelu na obiadokolację. Po niej udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: LOURDES
Rano, po śniadaniu, spędzimy czas w Sanktuarium. Wspólna modlitwa na Drodze Krzyżowej i możliwość obmycia twarzy w lurdzkiej wodzie, którą pobłogosławiła Matka Boża i w której poleciła się zanurzać.
fakultatywna: przejedziemy komunikacją miejską do stacji kolejki, która zawiezie nas na szczyt
(dodatkowo płatne)

Po niej zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: MONTSERRAT – COSTA BRAVA
Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyjedziemy z Lourdes i udamy się w kierunku hiszpańskiej Katalonii. W godzinach popołudniowych dotrzemy na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy fantastycznie położone opactwo benedyktynów i Sanktuarium Czarnej Madonny, zwanej przez Katalończyków La Moreneta. Jest to najważniejsze centrum duchowe, religijne i narodowe dla wszystkich Katalończyków. Następie udamy się na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Czas wolny lub dla chętnych wycieczka Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium. Z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, dolineArgelès-Gazost – (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. nocleg.

Dzień 6: TOSSA DE MAR – GIRONA
Po śniadaniu czas wolny. Tego dnia zapraszamy na rejs statkiem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava (dodatkowo płatne). Zobaczymy urokliwą średniowieczną miejscowość Tossa de Mar. Krótki spacer po pięknych uliczkach tej prawdziwej perełki wybrzeża. Chwila wolnego czasu. Po południu udamy się do Girony, posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: BARCELONA
Rano śniadanie. Po nim udamy się na zwiedzanie stolicy regionu Katalonia, słynnej Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta, by podziwiać średniowieczne centrum z Dzielnicą Gotycką. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii. A następnie przejdziemy spacerem najdłuższą i uznaną za jedną
z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Na koniec zwiedzania wizyta na wzgórzu Montjuic, z którego roztaczają się zapierające dech w piersi widoki miasta. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: POWROT DO POLSKI
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godzinie 13.10. Przylot do Warszawy o godzinie 16.15. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.

 

|CENA ZAWIERA:

 •  przelot na trasie: Warszawa – Barcelona – Warszawa, bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
 •  transfery autokarem na terenie Hiszpanii i Francji
 •  7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 •  wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (w zależności od godziny lotów w pierwszy i ostatni dzień)
 •  ubezpieczenie SignalIduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 •  opiekę doświadczonego pilota
 •  przedstawiony program zwiedzania
 •  podatek VAT

 

| CENA NIE ZAWIERA:

 •  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 80 EUR/os. – płatne u pilota w autokarze)
 •  wycieczek fakultatywnych – wyjazd kolejką na Pic du Jer (około 20 EUR/osoba) oraz rejs do Tossa der Mar (ok. 40 EUR/osoba)
 •  transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
 •  napojów do obiadokolacji
 •  ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (280 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 •  wydatków własnych
 •  dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 •  świadczeń niewymienionych w ofercie

 

| WAŻNEINFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów).
 6. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.