Pomoc dla Ukrainy

Od kilku dni wszyscy stajemy bezradni wobec dramatów, jakie dzieją się na Ukrainie. Nasi bracia i siostry opuszczają własne domy, w których byli u siebie i czuli się bezpiecznie. Uciekają przed wojną, szukają schronienia. Chociaż trudności nie znikają, to dzięki obecności Chrystusa w naszych sercach panuje pokój, który zawsze zwycięża. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk i Caritas Diecezji Radomskiej, zwracają się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki w parafiach, do 6 marca najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są już w Polsce.
Pośród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się: koce, śpiwory, kołdry, pościel, ręczniki, środki opatrunkowe, środki higieniczne (mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania), artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).

BARDZO PROSIMY O RZECZY NOWE!!!

Zebrane artykuły prosimy składać do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Zebrane dary zostaną przekazane księżom pracującym na Ukrainie, pochodzącym z naszej diecezji jak również osobom przybywającym do Polski.

Do środy włącznie, w naszej katedrze możemy również składać ofiary pieniężne do wszystkich puszek, które znajdują się w świątyni. Zebrane ofiary na pomoc uchodźcom i ofiarom wojny na Ukrainie zostaną bezzwłocznie przekazane do Caritas Diecezji Radomskiej.