Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech

caritas_puszkaRadomscy biskupi zachęcają do włączenia się w akcję pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, które 24 sierpnia nawiedziło Włochy. W niedzielę, 18 września, w kościołach będą zbierane ofiary na ten cel.

Bp Henryk Tomasik przypomina apel papieża Franciszka o chrześcijanie wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. – W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas, prowadzącej zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, podjęta została decyzja o okazaniu chrześcijańskiego wsparcia ofiarom kataklizmu poprzez modlitwę w niedzielę 18 września br. oraz ofiary składane w tym dniu do puszek w kościołach naszej ojczyzny. – pisze w komunikacie bp Henryk Tomasik.

– Okażmy solidarność z narodem włoskim – dodaje bp Piotr Turzyński, który w sierpniu prowadził rekolekcje dla oazy rodzin w Poggio Cinolfo we włoskim rejonie Abruzzo, który dotknął kataklizm. – Zobaczyliśmy rozmiar tych szkód, ludzie zostali bez dachu nad głową, stracili bliskich, trzysta ofiar, to wielki kataklizm i cierpienie narodu włoskiego. Pomóżmy. – mówił biskup Piotr Turzyński w Radiu Plus Radom.

xsp / www.diecezja.radom.pl