Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom

caritas_wdpd_2014

Już po raz dwudziesty pierwszy mamy okazję włączyć się w cenną inicjatywę Caritas Diecezji Radomskiej. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w 2014 r. wspieramy programy leczenia, dożywiania, wypoczynku dzieci oraz inne dzieła radomskiej Caritas. Z tej formy pomocy w roku ubiegłym skorzystało ponad 2500 dzieci.

Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o dzieci, które dziś są małym płomykiem – często przygaszonym. Dzięki łasce Bożej i naszemu zaangażowaniu, mogą stać się płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło we wzajemne relacje. Po wigilijnej wieczerzy, w Święto Bożego Narodzenia ta mała świeca, zaniesiona na groby najbliższych będzie wyrazem jedności z tymi, którzy nas kochali i czynili miłosierdzie żyjąc między nami.

W naszej diecezji przygotowanych zostało 80 tyś. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a można je nabywać w każdej parafii oraz w dwóch radomskich księgarniach: Św. Kazimierza (przy Kurii Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1) oraz „Mariackiej” (obok katedry) i w zakrystii parafii katedralnej.