Załóż rolki i daj się wkręcić w ŚDM

519440_IMG_5741_34

„Światowe Dni Młodzieży – wkręć się!” – pod takim hasłem odbędzie się 19 września w Radomiu Apel Młodych. Aby dowiedziało się o nim jak najwięcej młodych, organizowany jest promujący go pierwszy ŚDM-owy nightskating ulicami Radomia. Trasa liczy 6 km. Nie zabraknie na niej osób zaangażowanych w akcję „Rolki Za Uśmiech”.

Spotykamy się 1 września o 19.30 przed katedrą. Trasa będzie liczyła około 6 km. Przejedziemy z placu przy katedrze ulicami: Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Narutowicza, ks. Sedlaka, Planty, Chałubińskiego, Mariacką.

Wrócimy do Narutowicza i przez ulice Podwalną i Wałową wyjedziemy do ul. Malczewskiego. Następnie ulicami Struga, Kelles-Krauza oraz Niedziałkowskiego miniemy Urząd Miasta, radomski deptak  i wrócimy przed katedrę ul. Słowackiego, 25 Czerwca i Sienkiewicza. Cały przejazd zakończy się Apelem Jasnogórskim. Prosimy też, by uczestnicy przejazdu założyli koszulki ŚDM (można je kupić w naszym Duszpasterstwie) lub koszulki w kolorach ŚDM 2016 – białe, żółte, niebieskie i czerwone. Wolontariuszy zapraszamy do wzięcia swoich niebieskich koszulek z radomskim logiem Emaus – mówi Otylia Brendel, koordynator sekcji promocji ŚDM.

Wymagane są minimalne, podstawowe umiejętności jazdy. – Najważniejsze, żeby potrafić w miarę sprawnie zahamować. Przypominam o bezpieczeństwie – mile widziane kaski i ochraniacze. Przejazd będzie w tempie spacerowym. Będziemy dostosowywać tempo do tych, którzy są na samym końcu, by nam się nie rozciągał peleton – mówi Karol Michalczyk, inicjator akcji „Rolki Za Uśmiech”.

Ks. Adrian Jakubiak, wikariusz z Szydłówka, zaprosił K. Michalczyka do parafii. – 30 sierpnia przy kościele po Mszy św. o godz. 17 będzie pokaz rolkarstwa połączony z warsztatami. Przyjedziemy do Radomia 1 września, aby promować Apel Młodych i ŚDM, bo to bardzo ważne wydarzenia. Chcemy, by jak najwięcej młodych skorzystało z nich.

Więcej informacji na fanpage’u Światowy Dzień Młodzieży – Diecezja Radomska i fanpage’u  akcji „Rolki Za Uśmiech”.

 MARTA DEKA /FOTO GOŚĆ