Ogłoszenia

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                         II niedziela Wielkiego Postu  25 lutego  2018 r.                                                  

 

  1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Ofiary złożone do puszek są przeznaczone na ten cel.

 

  1. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są o godz. 17.oo.

Droga Krzyżowa w każdy piątek:

  • Dla dzieci o godz. 16:3o
  • Dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15

 

  1. W sobotę, 3 marca obchodzić będziemy w parafii św. Kazimierza na Zamłyniu doroczną uroczystość odpustową patrona naszej Diecezji oraz miasta Radomia. O godz. 11.oo centralna Msza św. odpustowa koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

  1. Caritas Diecezji Radomskiej realizuje dzieła miłosierdzia niosą pomoc potrzebującym. Aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają nasze placówki, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia, choroby, samotności. Najczęściej środki te pomagają w dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego ,leczeniu, dożywianiu, edukacji i wypoczynku dzieci, rodzinom w sytuacjach losowych Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach.

 

  1. Księża Filipini zapraszają do udziału w pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii w dn. 22-29 kwietnia 2018 r. W programie m.in. Madryt, Salamanka, Santiago de Compostella, Fatima,  Lizbona, Avila, Segovia, Toledo. Na trasie Polska – Hiszpania przelot samolotem. Zostały już ostatnie miejsca. Koszt 1700 zł + 530 euro. Kontakt telefoniczny lub mailowy do uzyskania w zakrystii.

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej rozprowadzanej przy naszej katedrze, szczególnie polecając „Gość Niedzielny” z naszym diecezjalnym dodatkiem. Składamy b. serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej katedry oraz na obiady dla dzieci. Bóg zapłać!