Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                             Wniebowstąpienie Pańskie   24 maja 2020r.                   

 

  1. (komunikat ks. rektora WSD)

W najbliższą sobotę 30 maja o godzinie 10.00 w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Alumni nie pojechali, jak co roku, do poszczególnych parafii, aby dzielić się darem powołania. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów.

Ks. Jarosław Wojtkun Rektor WSD w Radomiu

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są codziennie o godz. 17.30.

 

  1. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują nas zarządzenia władz państwowych w związku z epidemią koronawirusa. Wg. najnowszych wyliczeń w katedrze podczas nabożeństw może uczestniczyć 105 osób nie licząc obecnych w prezbiterium. Pamiętajmy o korzystaniu ze środków dezynfekujących, zachowywaniu odpowiednich odstępów między wiernymi oraz zakrywaniu ust i nosa maseczką.

 

  1. Przykazania kościelne przypominają nam o spowiedzi i komunii świętej w okresie wielkanocnym. Przypominamy o wypełnieniu tego obowiązku do niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada dnia 7 czerwca. Okazja do spowiedzi jest podczas każdej mszy świętej.

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej rozprowadzanej przy naszej katedrze, szczególnie polecając tygodnik „Gość Niedzielny” z naszym diecezjalnym dodatkiem.

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dzisiejsze ofiary na tacę i za wpłaty, które wpłynęły na nasze konto parafialne. Ofiarodawców obejmujemy wdzięczną modlitwą, szczególnie pamiętając w czasie coniedzielnej Mszy świętej w intencji Parafian. Bóg zapłać!