Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  21 lipca 2019 r.

 

  1. Dzisiejsze niedzielne nabożeństwo o godz. 17.3o.

  2. W najbliższy czwartek 25 lipca obchodzimy liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła jak również wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszy świętej o godz. 18.oo poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy.

W tym dniu ks. Proboszcz Krzysztof Ćwiek obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.oo odprawianą w jego intencji.

  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymki na Ukrainę od 22 – 26 sierpnia 2019 r. i do Fatimy od 15 – 22 lutego 2020 r. (ferie zimowe). Szczegóły na stronie parafii a zapisy w kancelarii.
  1. W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Zapraszamy gorąco dorosłych i młodzież do pielgrzymowania z katedralną grupą 9, której przewodnikiem jest ks. Tomasz Orłowski. W imieniu pielgrzymów zwracamy się z serdeczną prośbą do ludzi wielkiego serca: przedsiębiorców, właścicieli firm i sklepów, osób prywatnych, o wsparcie materialne na czas pielgrzymki. Dziękujemy za wszelką pomoc. Zapisy na pielgrzymkę w grupie nr 9 od 27 lipca w kancelarii parafialnej.
  1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie s. Wiktorię Rejmer ze zgromadzenia SS. Jezusa Miłosiernego, która pracuje na misjach w Boliwii. Składając po mszy świętej ofiarę do puszek będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie Jej misyjną pracę wśród dzieci, którym tam posługuje.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej rozprowadzanej przy naszej katedrze polecając szczególnie tygodnik „Gość Niedzielny”z naszym diecezjalnym dodatkiem. Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!