Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                       XV NIEDZIELA ZWYKŁA  16 lipca 2017 r.                                                   

 

  1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza:

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Bracia i Siostry

               W modlitwie „Ojcze nasz”, wypowiadając słowa „Święć się imię Twoje” prosimy o to, aby wszyscy ludzie traktowali Osobę Pana Boga jako świętą. Wszystko to, co jest związane z Osobą Pana Boga jest dla nas święte. Poszanowanie Sacrum, tego, co jest święte, jest ważnym wyznacznikiem kultury społeczeństwa i każdego człowieka. Dla nas, wierzących, wielką świętością jest Najświętszy Sakrament. Z wiarą uczestniczymy we Mszy Świętej i z szacunkiem przyjmujemy Komunię Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem klękamy. Bardzo ciężkim grzechem jest profanacja Najświętszego Sakramentu. Włamanie do tabernakulum, rozsypywanie konsekrowanych Komunikantów, zabieranie Komunii Świętej do domu – jest nie tylko ciężkim grzechem. Sprawca takiego czynu zaciąga karę kościelną, zwaną ekskomuniką. Z takiego grzechu może rozgrzeszyć – i zdjąć ekskomunikę – tylko Stolica Apostolska. Z bólem informuję, że taka profanacja miała miejsce w dniu 13 lipca 2017 roku w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach. W związku z tym proszę, aby we wszystkich świątyniach naszej Diecezji w niedzielę 16 lipca po każdej Mszy Świętej, odbyło się, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, nabożeństwo wynagradzające. Proszę także o modlitwę w intencji sprawców profanacji; o łaskę skruchy i nawrócenia.

                                                                                                            Biskup Henryk Tomasik

 

  1. Dziś o godz. 17.3o nabożeństwo wynagradzające za dokonaną profanację Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W miesiącach lipcu i sierpniu przy Parafii Katedralnej została uruchomiona dodatkowo dla narzeczonych Poradnia Rodzinna. Czynna jest w każdą sobotę w godzinach 10.oo – 12.oo w Sali konferencyjnej na I piętrze.

 

  1. Przypominamy wakacyjny porządek odprawiania mszy świętych:

  

  • w dni powszednie msze święte są odprawiane o godz. oo; 6.3o;7.oo i po południu o godz. 18.oo.
  • w niedziele wakacyjne nie ma Mszy świętej o godz. 13.3o

Chrzty podczas Mszy świętej o godz. 11.oo

  • w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

 

  1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej rozprowadzanej przy naszej katedrze. Polecamy „Gość Niedzielny” oraz wakacyjne numery pozostałych czasopism.

 

  1. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę na Katedrę składamy serdeczne Bóg zapłać!