Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkiego Postu  24 marca 2019

 

  1. KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA 25 marca 2019 r.

Wielkim Bożym darem jest życie. Szczególną okazją dla podkreślania jego wartości jest Dzień Świętości Życia. Celem tego Dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość życia ludzkiego na każdym jego etapie. W adhortacji apostolskiej Amoris laetitia Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby rodziny z radością przyjmowały dar życia. Rodzina – „domowy Kościół” – jest miejscem, gdzie każde ludzkie życie powinno zostać otoczone szacunkiem i miłością. Dzieci, młodzież, małżonkowie i dziadkowie mają w rodzinie swoje niepowtarzalne zadania i role do spełnienia.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to duchowa pomoc matkom w stanie błogosławionym, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to ogromne wsparcie dzieła ochrony ludzkiego życia.

Proszę o podjęcie tego dzieła we wszystkich parafiach Diecezji Radomskiej. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w kościele Ojców Bernardynów w Radomiu.

Program:

17.00 – Marsz dla Życia z radomskiej katedry do kościoła Ojców Bernardynów.

18.00 – Droga Krzyżowa w intencji poszanowania życia człowieka

18.30 – Uroczysta Msza św., z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

19.30 – Procesja i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia

Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Henryk Tomasik

Biskup Radomski

  1. Dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo.

 

  1. W środę 27 marca młodzież szkół średnich rozpoczyna swoje rekolekcje wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne o godz. 10.30 w hali Zespołu Szkół Budowlanych i o 19.00 w katedrze. Program rekolekcji na plakatach i stronie internetowej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Bartłomiej Kopeć z młodzieżą. Gość specjalny: Anna Golędzinowska.
  1. Przypominamy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz klasy IV w ramach przygotowania do Rocznicy Pierwszej Komunii. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15.
  1. W sobotę o 10.00 rozpocznie się w kościele pierwsza próba przed Bierzmowaniem. Zapraszamy wszystkich kandydatów.
  1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę ofiar na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Będziemy wdzięczni za wszelkie ofiary na ten cel.
  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymki autokarowe: do Włoch i Grecji w terminie 26.04. – 05.05. 2019 w programie Rzym, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Ateny, Meteory i do Chorwacji w terminie 21 – 29.06.2019. Szczegóły na stronie internetowej a zapisy w kancelarii parafialnej, zapraszamy.
  1. Za wszelkie ofiary złożone w ostatnich dniach na potrzeby naszej Katedry oraz na obiady dla dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.