Ogłoszenia

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

 IV niedziela Wielkiego Postu  22 marca  2020r.                                                   

 

  1. Dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo będą transmitowane prze Radio Plus Radom. Zachęcamy do tej formy uczestnictwa w tym wielkopostnym nabożeństwie.
  1. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, stosujemy się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu .
  1. W dni powszednie, kiedy do kościoła przychodzi mniej osób msze św. będą sprawowane tak, jak dotychczas o ile nie będą ogłoszone nowe zarządzenia. Katedra będzie otwarta od 6.oo do 18.3o a w niej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.3o do 17.45. Transmisja mszy świętych przez Radio Plus Radom od poniedziałku do soboty jest o godz. 6.oo;  w niedzielę o 12.3o a o 17.oo Gorzkie Żale. Transmisja mszy świętej przez telewizję Dami w niedzielę o 12.3o. Zachęcamy do korzystania z tych transmisji. Prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i ufność. Pamiętajmy też w modlitwach o chorych, tych, którzy się źle mają i służbach medycznych. Zapraszamy do duchowej łączności z nami w czasie modlitwy różańcowej codziennie o godz. 20.3o.
  1. W dalszym ciągu zostają zawieszone aż do odwołania wszystkie spotkania grup duszpasterskich odbywające się na terenie parafii katedralnej oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.
  1. Okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy świętych a od przyszłego tygodnia wprowadzamy dodatkowe dyżury w konfesjonale przy zachowaniu wskazań odpowiednich służb.
  1. W różnych sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w godzinach  od 10.oo -12.oo i po południu od 16.oo do 17.3o. Numer telefonu podany jest w gablotach informacyjnych i na internetowej stronie parafii.
  1. Do czasu świąt wielkanocnych zostaje zawieszona Poradnia Rodzinna przy parafii katedralnej jak również kolejna edycja spotkań z narzeczonymi w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Zachęcamy naszych parafian i wszystkich do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i związanej z nim choroby.