Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XXX Niedziela  zwykła 25 października 2020 r.                                                   

1.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są każdego dnia października o godz. 17.15.Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe poprowadzą Rycerze Kolumba z katedralnej Rady.

2.W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi epidemii zostają zawieszone aż do odwołania wszystkie spotkania grup duszpasterskich dzieci, młodzieży i dorosłych, odbywające się na terenie parafii katedralnej oraz spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3.Listopad to miesiąc szczególnej, duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Będzie to czas, kiedy polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za nie należnych. Wypominki jednorazowe będziemy odczytywać 1 i 2 listopada przed mszą świętą; wypominki przez oktawę – czyli od 1 do 8 listopada wraz z nabożeństwem różańcowym za zmarłych o godz. 17.oo i roczne – przez cały rok przed niedzielnymi mszami świętymi. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub w kancelarii.

4.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13 we współpracy z parafią katedralną zaprasza do przyłączenia się do akcji organizowanej przez Fundację Herosi, wspierającą dzieci z chorobami nowotworowymi. Zbieramy poduszki, kocyki, chusteczki na głowę oraz gry planszowe. Potrzebne są nowe, fabrycznie zapakowane rzeczy, ze względu na to, iż będą one używane na oddziałach onkologicznych. Można je przynosić do kancelarii bądź zakrystii. Akcja będzie prowadzona do końca października.

5.Zachęcamy naszych parafian i wszystkich do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie trwającej epidemii. Przypominamy, że wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Korzystajmy też ze środków dezynfekujących znajdujących się w oznaczonych miejscach świątyni.

W dni powszednie, kiedy do kościoła przychodzi b. mało osób zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej, aby zaspokoić „głód eucharystyczny” i „głód Słowa Bożego”.Oczywiście, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Przez cały dzień trwa też adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane przelewem na potrzeby naszej katedry, na obiady dla dzieci czy też za intencje mszalne. Bóg zapłać!