Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                   IV niedziela Wielkiego Postu  26 marca  2017 r.                                                   

 

  1. Trwa w naszej parafii katedralnej nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem – Jerycho Różańcowe. Ufając w moc Boga i Jego wielkie Miłosierdzie przez wstawiennictwo Maryi, która w Fatimie ukazuje światu ratunek, jakim jest Różaniec, wynagradzamy Panu Bogu za grzechy nasze i całego świata oraz prosimy za Kościół, Ojczyznę naszą i o pokój na świecie. Od 14.3o dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z Maryją i Różańcem w ręku. O godz. 18.oo Msza Święta na zakończenie Jerycha Różańcowego w naszej parafii i Akt zawierzenia rodzin Matce Bożej. Różańcowe Jerycho przejmuje kolejna parafia w naszym dekanacie – Matki Boskiej Bolesnej w Radomiu.

 

  1. Dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo. Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  • Dla dzieci o godz. 16:30
  • Dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:15

 

  1. Wydawanie artykułów żywnościowych dla osób, które złożyły zaświadczenia z MOPS-u będzie miało miejsce w środę i czwartek tj. 29 i 30 marca w godzinach od 10.oo do 15.oo w hali przy ul. Waryńskiego 4.

 

  1. W najbliższą sobotę tj. 1 kwietnia parafia katedralna organizuje kolejne wyjście do kina, tym razem na film pt. „Chata”. Jest to piękna opowieść o tym jak Bóg przychodzi do nas gdy tkwimy w smutku. W świecie, w którym religia staje się coraz mniej istotna, „Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu? Odpowiedzi, które dostanie główny bohater, zadziwią was i być może odmienią tak, jak jego. Będziecie chcieli, żeby wszyscy wasi bliscy zobaczyli ten film! Seans odbędzie się w kinie „Helios”. Cena biletu 12 zł. Zapisy i wpłata do środy włącznie w zakrystii po każdej mszy świętej i w kancelarii parafialnej. Zbiórka uczestników o godz. 15.15 przed kinem.

 

  1. Przyszła niedziela 02 kwietnia to V niedziela Wielkiego Postu. Tej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda –profesor KUL. Nauki rekolekcyjne na każdej mszy świętej. Spowiedź rekolekcyjna w środę 5 kwietnia. Rozpoczynają się też rekolekcje dla studentów i pracowników wyższych uczelni.  Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. prof. Bogusław Migut liturgista z KUL. Nauka w katedrze w niedzielę 2 kwietnia o 20.00 oraz w kościele św. Jadwigi Królowej w poniedziałek i wtorek o godz. 20.oo.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona prze nasz Parafialny Zespół Caritas, zbiórka ofiar do puszek świąteczną dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Będziemy wdzięczni za wszelkie ofiary na ten cel.

 

  1. Po raz czwarty w naszej Diecezji organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Rozpocznie się Mszą Świętą w piątek, 07 kwietnia 2017 r., o godzinie 19.00 w radomskiej Katedrze. Po niej następuje wymarsz na jedną z pięciu tras. Zapisy odbywają się TYLKO przez Internet.

 

  1. Za wszelkie ofiary złożone w ostatnich dniach na potrzeby naszej Katedry, na obiady dla dzieci oraz na kwiaty do Bożego Grobu składamy serdeczne „Bóg zapłać”!