Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                   VIII NIEDZIELA ZWYKŁA  26 lutego  2017 r.                                               

 

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy 50-ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. O godz. 17.3o niedzielne nabożeństwo w tych intencjach.
 1. We wtorek 28 lutego o godz. 16.3o zapraszamy młodzież i dzieci z grup parafialnych (Oaza, Schola, Ministranci, Koło Eucharystyczne oraz dzieci uczestniczące w zimowisku) na zabawę karnawałową.
 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Od obrzędu posypania głów popiołem rozpoczynamy kolejny w naszym życiu okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu o godz. 6.oo; 7.oo; 8.oo; 9.3o i wieczorem o godz. 18.oo i 20.oo. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas post ścisły.
 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów szkół podstawowych. O godz. 10.15 nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 0 – III; o 11.oo wspólna Eucharystia a po Mszy świętej spotkanie rekolekcyjne dla klas IV, V, VI. Porządek rekolekcji w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa w każdy piątek:

 • Dla dzieci o godz. 3o
 • Dla dorosłych i młodzieży o godz. 15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.oo.

 

 1. W sobotę 4 marca obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej diecezji i miasta Radomia. Triduum ku czci św. Kazimierza 1, 2 i 3 marca o g. 17.30 a centralna Msza Święta odpustowa z udziałem Księży Biskupów i władz miasta o godz. 18.oo w par. św. Kazimierza na Zamłyniu.
 1. Również w sobotę 4 marca parafia katedralna organizuje kolejne wyjście do kina, tym razem na film religijny pt. „Zerwany Kłos” opowiadający o bł. Karolinie Kózkownie, która ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Film ten niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas. Seans odbędzie się w kinie „Helios”.  Cena biletu 12 zł. Zapisy i wpłata do środy włącznie w zakrystii po każdej mszy świętej i w kancelarii parafialnej. Zbiórka uczestników o godz. 15.15 przed kinem.
 1. W tym tygodniu przypada:
 • I czwartek miesiąca – o godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji intronizacji NSJ i wyniesienie na ołtarze Sługi Bożej Rozalii Celak. W tym dniu tj. 2 marca ks. Radosław Wroński obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy świętej o godz. oo sprawowanej w Jego intencji.

          Po mszy świętej w Sali na plebanii spotkanie Apostolatu Margaretka.

 • I piątek – okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych i po południu od 3o.
 • I sobota – różaniec po mszy świętej o godz. oo

 

 1. W tym tygodniu ukazał się aktualny album o naszej katedrze zatytułowany „Radomska Matka Kościołów”. We wstępie ks. biskup Henryk Tomasik napisał: „Nie wystarczy przekroczyć próg katedry radomskiej, aby mieć pełny obraz tego, co jest w tej świątyni. Trzeba iść w głąb. Potrzebny jest zatem dobry przewodnik. Funkcję takiego przewodnika może pełnić album przygotowany przez ks. Infułata Stanisława Pinderę i ks. Doktora Sylwestra Jaśkiewicza. Czytelnikom życzę Bożego błogosławieństwa na trudnej drodze „w głąb” tajemnic wiary, którym służy każda świątynia, a szczególnie „Matka kościołów” – świątynia katedralna”. Album ten jest do nabycia w dniu dzisiejszym w zakrystii a w pozostałe dni w Księgarni Maryjackiej w cenie 40 zł.