Ogłoszenia

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                   UROCZYSTOŚĆ OPIEKI NMP  10 listopada 2019 r.                                                   

 

  1. W dzisiejszy odpust parafialny zapraszamy o godz. 17.3o na uroczyste Nieszpory Maryjne .

 

  1. W dniu jutrzejszym świętujemy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszy świętej o godz. 11.oo w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, wojska i służb mundurowych będzie przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. Pozostałe msze święte w katedrze są o godz. 6.oo; 7.oo; 8.oo; 9.3o i 18.oo.

 

  1. W środę 13 listopada po mszy świętej wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie Apostolatu Margaretka.

 

  1. Wspólnota Prawników im. św. Jana Pawła II działająca przy radomskiej katedrze zaprasza wszystkich prawników i osoby zainteresowane na comiesięczne spotkania formacyjne w ramach tej Wspólnoty. Spotkania modlitewne i formacyjne odbywają się w trzeci piątek miesiąca. W najbliższy piątek 15 listopada o godz. 18.oo msza święta formacyjna w katedrze a po mszy świętej, wykład otwarty na temat „Czad – cichy zabójca. Jak uniknąć zatrucia?”, poprowadzi ekspert w tej dziedzinie, w sali konferencyjnej na 1 piętrze przy ul. Sienkiewicza 13. Zapraszamy.

 

  1. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej. Jeszcze przez listopad możemy zamawiać wypominki roczne, które są odczytywane każdej niedzieli przed mszą świętą o godz. 6.oo; 7.oo; 8.oo; 9.3o; 12.3o i 18.oo.

 

  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową 16 listopada (tj. sobota). W programie tej pielgrzymki: Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, grób Prymasa Wyszyńskiego, grób i muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, Niepokalanów, Zapisy w kancelarii parafialnej – serdecznie zapraszamy.

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej polecając tygodnik „Gość Niedzielny” z naszym diecezjalnym dodatkiem, który jest w cenie 6 zł, a wszystkim wspierającym swoimi ofiarami naszą katedrę jak również dożywianie dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”!