Ogłoszenia

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

                        VI Niedziela Wielkanocy 21 maja 2017 r.                                                   

 

  1. Akcja Katolicka naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych dziś na „Majówkę”. Będziemy wspólnie świętować  100 rocznicę objawień Fatimskich. Rozpoczęcie o godz. 14.3o przed katedrą. W programie: ogłoszenie wyników konkursu „Z Maryją idę i głoszę”, występy solistów i zespołów m.in. Prosto z Mostu i „Skaryszewiacy” oraz wiele innych atrakcji. Zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 17.3o.

 

  1. Spotkanie modlitewne Grupy Modlitwy św. O.Pio we wtorek 23 maja o godz. 17.15 w kaplicy adoracji.

 

  1. Grupa Modlitwy św. O. Pio zaprasza wszystkich chętnych do udziału w nocnym czuwaniu, które odbędzie się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę 10 czerwca o godz. 9.oo a powrót w niedzielę przed południem. Zapisy chętnych do 31 maja.

 

  1. W sobotę 27 maja o godz. 10.oo w radomskiej Katedrze Ksiądz Biskup Henryk Tomasik udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 6 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych kapłanów naszej diecezji.

 

  1. Nasza parafia organizuje w sobotę 27 maja wyjście do kina na wyjątkowy film zrealizowany w 100-lecie Objawień Fatimskich pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to wielka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa – modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe… Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu. Seans odbędzie się w kinie „Helios”. Cena biletu 12 zł. Zapisy i wpłata do środy włącznie w zakrystii po każdej mszy świętej i w kancelarii parafialnej. Zbiórka uczestników o godz. 14.45 przed kinem.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej rozprowadzanej przy naszej katedrze. Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby katedry jak również na obiady dla dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”!