Ogłoszenia

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         

          XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 września 2018 r.                                                   

 

  1. Na niedzielnym nabożeństwie o godz. 17.3o pomodlimy się dziś litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

  1. Dziś po każdej Mszy świętej młodzież Neokatechumenalna zbiera ofiary do puszek w związku z wjazdem na ŚDM w Panamie. Prosimy o wsparcie tych młodych ludzi, którzy dają świadectwo odważnej próby realizowania Ewangelii w życiu współczesnym.

 

  1. W dniu jutrzejszym na Mszy świętej o godz. 18.oo będziemy modlić się w intencji s. Weroniki naszej zakrystianki z racji Jej imienin. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za jej posługę w zakrystii i troskę o piękno naszej katedry.

 

  1. Przypominamy, że 20 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie z rodzicami klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

  1. W przyszłą niedzielę 23 września zapraszamy tegorocznych pielgrzymów z katedralnej grupy nr 9, do Małęczyna na ognisko po pielgrzymkowe. Dla osób, które były w tym roku po raz pierwszy, zbiórka przy kościele w Małęczynie o godz. 15.00.

 

  1. Grupa modlitwy św. Ojca Pio organizuje w dniach 22-23 września wyjazd na czuwanie do Częstochowy i na Przeprośną Górkę. Wyjazd w sobotę o godz. 10.oo a powrót w niedziele w godzinach porannych. Zapisy w kancelarii.

 

  1. W sobotę 22 września o godz. 15.oo w ramach 100-nej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości, nasza parafia organizuje wyjście do kina na film „Dywizjon 303 Historia prawdziwa”. Film ten będąc w zgodzie z prawdą historyczną ukazuje polskich lotników, którzy stają sie legendą w bitwie o Anglię. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Seans odbędzie się tradycyjnie w kinie „Helios”. Cena biletu 13 złotych. Zapisy na film i wpłata za bilety do środy włącznie, w zakrystii po każdej Mszy świętej oraz w kancelarii. Zbiórka wszystkich przed kinem Helios o godz. 14.5o.

 

  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymki autokarem do Lichenia 29.09.2018 r.  i do Torunia 20.10.2018 r, a także samolotem do Ziemi Świętej w terminie 26.01. – 01.02. 2019 r. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

 

  1. Parafialny Oddział AK organizuje III konkurs parafialny pt. „Miłość do Ojczyzny umacniamy Duchem” w kategorii: poezja, proza, plastyka. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej parafii . Finał konkursu odbędzie się dnia 18 listopada w Sali Koncertowej UM w Radomiu.

 

  1. Wszystkich pragnących swoim śpiewem chwalić Pana zapraszamy do chórów. Próby dla Katedralnego Chóru Cecyliańskiego są w czwartki o godz. 16.oo a dla Kameralnego Chóru Mieszanego we wtorki o godz. 19.oo i w środy o godz. 20.oo. Liczymy bardzo na każdy głos!