Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 03 grudnia 2023 r.

1.Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30.

2.Rozpoczęliśmy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na wspólne czuwanie adwentowe poprzez udział w Roratach. Roraty dla dzieci i dla dorosłych w dni powszednie Adwentu są w tym roku o godz. 6.00 rano. Nie będzie więc rorat o godz. 18.00. Przed roratami śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zachęcamy dzieci jak również młodzież i dorosłych aby przynosiły ze sobą adwentowe lampiony. Choć dla niektórych ta pora to może zbyt wcześnie, ale jest to wspaniała okazja do pięknego przeżycia adwentowego oczekiwania. Po mszy świętej dla dzieci i młodzieży w sali parafialnej będzie przygotowany słodki posiłek z ciepłym napojem na dobre rozpoczęcie dnia. A dla najwytrwalszych przewidziane są na koniec nagrody. Prosimy także rodziców o zaangażowanie w to dzieło.

3.W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w katedrze jak w dni powszednie. W tym dniu oo. Bernardyni zapraszają mieszkańców Radomia do wspólnej modlitwy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.15 przed figurą Niepokalanej ponowieniem aktu zawierzenia Radomia i Diecezji Radomskiej Matce Najświętszej.

4.W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na świąteczną pomoc dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Jak co roku liczymy na Państwa życzliwość i już dziś dziękujemy za wsparcie.

5.W niedzielę 10 grudnia ks. Daniel Wiecheć obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 9.30, w czasie której będziemy się modlić w Jego intencji.

6.„Świeca, która tworzy polską wigilię”– to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych.

Dzisiejszej niedzieli są pobłogosławione opłatki na nasz stół wigilijny, które tradycyjnie rozprowadzają Siostry Zmartwychwstanki i Siostry Służki NMP Niepokalanej. Opłatki możemy nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej i Księgarni Maryjackiej.

7.Od wtorku2 stycznia 2024 roku rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską. Podstawowym jej celem jest modlitwa księdza wraz z parafianami w ich domach, oraz błogosławieństwo ich  mieszkań. Bardzo prosimy wszystkich, którzy pragną przyjąć księdza o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub osobiście w kancelarii, do końca grudnia br. Jednocześnie informujemy, że tegoroczne zaproszenie będzie aktualne przez kolejne lata aż do odwołania. Rozkład wizyty duszpasterskiej będzie dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotach informacyjnych. Wizytę duszpasterską w tej formie rozpoczynamy od godz.16.00.

8.Na wielkim sercu, które jest umieszczone przy prezbiterium zawieszone są serduszka z imieniem dziecka dla którego możemy przygotować świąteczną paczkę. Jest to świąteczna akcja pomocy najmłodszym dzieciom z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i przygotowanie świątecznego podarunku dla dzieci potrzebujących wsparcia. Przygotowując paczkę dla konkretnego dziecka, prosimy aby nie wkładać do niej owoców i używanych rzeczy. Paczki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 17 grudnia br.

9.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej a wszystkim tym, którzy złożyli ofiarę na potrzeby naszej katedry czy też na obiady dla dzieci składamy serdeczne Bóg zapłać!