Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XVIII Niedziela zwykła 01 sierpnia2021 r.

 

1.Dziśpo mszach świętych są zbierane ofiary do puszek, które przeznaczymy na organizację tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę.

 

2.Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo o godz. 17.30.

 

3.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z katedralną grupą nr 9. Jak zapowiadaliśmy, w tym roku ze względu sytuację epidemiczną, odbędzie się ona w zmienionej formie. Każdego dnia pielgrzymi będą wracać autokarem do swojego domu na nocleg. Program i trasa zostały odpowiednio dostosowane do takiej formy pielgrzymowania. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości jak najszybciej dokonać zapisów, które rozpoczynamy jutro w kancelarii parafialnej. Ci, którzy nie będą mogli wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, mogą do kancelarii, bądź zakrystii przynosić intencje, w których katedralna grupa będzie się modlić. Spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów odbędzie się w najbliższy wtorek 03. sierpnia w po Mszy Świętej wieczornej w sali parafialnej.

 

4.W piątek 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i po południu o 18.00. Tego dnia tradycyjnie wyrusza na trasę Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasna Górę. Po mszy świętej o godz. 7.00 błogosławieństwo i pożegnanie Pielgrzymów jasnogórskich z katedralnej grupy nr.9.

 

5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na mszach świętych w ciągu tygodnia i w piątek od 16.30.

 

6.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej polecając szczególnie tygodnik „Gość Niedzielny”. Wszystkim tym, którzy wspierają materialnie naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!