Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 maja 2024 r.

1.Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy we wszystkie dni maja o godz. 17.30.

2.Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli na próbę sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próba ta odbędzie się jutro o godz. 17.00 przy głównym wejściu do katedry.

3.W najbliższy czwartek 30 maja będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Główne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza święta w katedrze o godz. 9.30, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy przygotowanych przy Kościele Garnizonowym, Ojców Bernardynów, Ojców Jezuitów i radomskiej Farze. Bardzo prosimy o liczny udział w procesji i dekorację mieszkań na trasie tej procesji. Mamy serdeczną prośbę do wszystkich grup i wspólnot duszpasterskich naszej parafii o zorganizowanie i przygotowanie procesji ulicami naszego miasta. Prosimy wszystkich chętnych o pomoc i wsparcie oraz czynny udział w tej procesji.

W Boże Ciało nie Mszy świętej o godz. 20.00! O godz. 17.00 Nieszpory eucharystyczne a na Mszy świętej o 18.00 modlitwy za kierowców i poświęcenie pojazdów.

4.Od piątku obchodzimy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W czasie trwania oktawy zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.00.

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej polecając tygodnik „Gość Niedzielny” a wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej parafii katedralnej jak również na obiady dla dzieci szkolnych.

Bóg zapłać!