Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        

VI Niedziela Wielkanocy22 maja 2022 r.

 

1.Dziś i we wszystkie dni maja nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 

2.Dzisiaj w Lyonie zostanie ogłoszona błogosławioną Paulina Jaricot /czyt: Żariko/ założycielka Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Siostry i Braci Żywego Różańca zachęcamy do włączenia się poprzez transmisję w TV TRWAM i Radio MARYJA o godz. 15.00.

 

3.Dzisiejszej niedzieli odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego Marszu „I ślubuję Ci” przypomina o znaczeniu słów przysięgi małżeńskiej. Promujmy nierozerwalność małżeństwa oraz piękno życia rodzinnego! Rozpoczęcie Marszu po mszy św. o godz. 15.00 w kościele farnym  i przejście ulicami: Rwańską oraz Żeromskiego. Zakończenie festynem rodzinnym na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim: W programie m.in. koncert Zespołu „Jak Najbardziej”.

 

4.W najbliższą środę 25 maja po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Apostolatu Margaretka.

 

5.Parafia katedralna organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w sobotę 4 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

6.Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji organizuje w dniach 2-9 lipca br. letnie rekolekcje w Czarnej Górze niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej w ośrodku rekolekcyjnym u ojców Cystersów. Bliższe informacje u ks. Radosława

 

7.W sobotę 28 maja, o godzinie 10.00 w radomskiej Katedrze Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu 4 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych kapłanów naszej diecezji.

 

8.Rycerze Kolumba z Radomia zapraszają w najbliższą sobotę, 28 maja, na 7. Nocną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymka wyrusza z parafii MB Częstochowskiej o godz. 21.00. Zapisy poprzez stronę internetową Rycerzy oraz w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 19.00.

 

9.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej polecając szczególnie tygodnik „Gość Niedzielny” a wszystkim tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na potrzeby katedry czy na kwiaty do dekoracji świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!