Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

V Niedziela Wielkanocy 02 maja 2021 r.

 

  1. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego miesiąc maj jest poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga”. Inicjatywa ta obejmuje w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami krzewienia odmawiania różańca wśród wiernych, rodzin i wspólnot oraz wybłagały zakończenie pandemii. W łączności z Ojcem Świętym podejmijmy wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych, prosząc o ustanie trwającej pandemii. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są codziennie o godz. 17.30.

 

2.W dniu jutrzejszym obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg. porządku niedzielnego. Na mszę świętą o godz. 20.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów. Na zakończenie Eucharystii specjalne błogosławieństwo dla zdających egzaminy. Ks. Biskup Marek w pierwsze trzy dni matur, czyli 4, 5 i 6 maja będzie sprawował Eucharystię w intencji maturzystów o godz. 6.00( transmisja na antenie Radia Plus Radom).

 

3.W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I piątki podczas mszy świętych i w piątek od godz. 16.30.

 

4.W niedzielę 9 maja na mszach świętych o godz. 11.00; 12.30 i 13.30 dzieci klas trzecich będą miały uroczystość I Komunii Świętej. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich tych, którzy przychodzą do katedry w tych godzinach na mszę świętą, aby przyszłej niedzieli wybrali inną godzinę uczestnictwa w Eucharystii. Pozwoli to na możliwość uczestnictwa najbliższym dzieci pierwszokomunijnych w uroczystości I komunii świętej. Prosimy o zrozumienie tej trudnej sytuacji i z góry dziękujemy.

 

5.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej polecając szczególnie tygodnik „Gość Niedzielny” a wszystkim tym, którzy w ostatnich dniach złożyli ofiary na potrzeby katedry składamy serdeczne Bóg zapłać!