Oaza

CZYM JEST OAZA?

        Ruch Światło-Życie (popularnie zwany Oazą) tworzą ludzie w różnym wieku, począwszy od dzieci, przez gimnazjalistów, licealistów, studentów, rodziny oraz kapłanów i siostry zakonne. Założycielem Ruchu Światło-Życie jest ks. Franciszek Blachnicki. Opracował on program całe formacji, która odbywa się stopniowo i jest dopasowana do wieku.

W ramach Ruchu Światło-Życie w naszej parafii proponujemy cotygodniowe spotkania formacyjne. Ich celem jest ukazanie jak powinno wyglądać dojrzałe życie chrześcijańskie, a także przekazanie nauki Kościoła. Nie brakuje także wspólnej zabawy, rozmów, śpiewu czy wieczorów filmowych. Organizujemy różne wyjazdy np. trzydniowe „Oazy Modlitwy”, jednodniowe „Dni Wspólnoty” czy „Oazy Wakacyjne” trwających od 10-15 dni, połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i poznawaniem innych ludzi.

 

CZEKAMY NA CIEBIE!

Świadectwo oazowiczki

„Dawno, dawno temu w jakiś zwykły, a jednocześnie niezwykły sposób Pan Bóg postawił na mojej drodze Ruch Światło-Życie. Mój kontakt z oazą rozpoczął się od cotygodniowych spotkań w grupach, na które zawsze przychodziłam z wielką radością. Czuło się bowiem na nich żywą obecność samego Chrystus („gdzie dwaj, albo trzej zebrani w imię moje tam JA JESTEM”). On sprawiał, że ludzie troszczyli się o siebie, pomagali sobie, potrafili się razem bawić i śmiać, ale także modlić.

To, czego doświadczyłam, czego się nauczyłam będąc tyle lat w Ruchu pozwala mi dziś z nadzieją patrzeć w przyszłość, pozwala żyć tak, bym nigdy nie musiała się wstydzić tego co robię i jak robię, a niezwykłe przyjaźnie zawarte we wspólnocie dają mi ogrom radości i pewność, że jest ktoś do kogo mogę zadzwonić i pogadać, o tym co dla mnie ważne, ale czasem niezmiernie trudne. Nie trać więc czasu i pozwól znaleźć się Chrystusowi.