Ministranci

MINISTRANCI MŁODSI

Ministrant to strażnik Eucharystii, ten kto służy – pomaga w przeżyciu Liturgii poprzez obecność, postawę, odpowiednie używanie przedmiotów liturgicznych. Miejscem ministranta na Liturgii jest prezbiterium, czyli przestrzeń „starszych” Kościoła.

Patron ministrantów: św. Tarsycjusz akolita Kościoła Rzymskiego z czasów prześladowania chrześcijan za cesarza Decjusza (249-251). Zginął w obronie Najświętszego Sakramentu podczas zanoszenia Wiatyku do uwięzionych chrześcijan.

Image-1

Formacja ministrantów młodszych obejmuje 6 stopni: kandydat, choralista, ministrant krzyża, ministrant światła, ministrant księgi, ministrant ołtarza. Oparta jest na trójnogu: poznawania misterium Liturgii Kościoła, zanurzenia  w Słowo Bożeoraz doświadczenia Wspólnoty uczniów Chrystusa.

Zbiórki:

Miejsce:

sala przy plebanii (ul. H. Sienkiewicza 13 – wejście przez bramę od parku)

Terminy:

Zbiórka dla ministrantów w sobotę 10 września o godz.11.00 w salce przy plebanii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich ministrantów( młodszych i starszych oraz kandydatów), chętnych do służby przy ołtarzu. Dodatkowe informacje u ks. Daniela, który jest opiekunem ministrantów w naszej parafii.

Opiekun: ks. Daniel Wiecheć

Wszystkich ministrantów zapraszamy do wspólnej modlitwy w każdy I czwartek miesiąca
na Mszę Św. o godz. 18.00