Schola

 

Regularne spotkania scholi odbywają się w czwartek o godz. 19:00 – schola starsza, i w sobotę o godz. 11:00 – schola młodsza.

Jesteśmy grupą czynnie zaangażowaną w życie Parafii Katedralnej pod wezwaniem Opieki N.M.P. w Radomiu. Śpiewamy Bogu jak również pragniemy swoim śpiewem pomnażać Jego Chwalę poprzez wzbogacanie Liturgii Mszy św. i nabożeństw. Schola podzielona jest na dwie grupy wiekowe :

I – szkoła średnia i gimnazjum

II – szkoła podstawowa (klasy III – VI)

Opiekuje się nami ks. Wiktor Głuszek

W każdą niedzielę na Mszy św. o godzinie 9:30 oprawę liturgiczną zapewnia schola starsza, natomiast na Mszy św. o godz. 11:00 – schola młodsza. Naszym zadaniem jest również przygotowywanie:

    • Triduum Paschalnego (adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” i w grobie)
    • Nieszporów żałobnych na uroczystość Wszystkich Świętych,
    • Oprawa liturgiczna uroczystych Mszy św. w Parafii (np. Początek i koniec roku szkolnego, rekolekcje parafialne, dni patronalne duszpasterzy i inne uroczystości).
    • Śpiew podczas Mszy św. w pierwsze czwartki miesiąca.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godzinie 18:00 spotykamy się na wspólnej modlitwie ze wszystkimi grupami działającymi w naszej Parafii. Nasza obecność jest znakiem zaangażowania w życie Kościoła lokalnego.

Oprócz pieśni liturgicznych bardzo chętnie śpiewamy żywe, ekspresyjne piosenki religijne, w których przejawia się radość, entuzjazm i młodzieńcza energia. Chętnie spotykamy się na próbach, gdzie oprócz śpiewu jest też miejsce na koleżeńską rozmowę (uwielbiamy wspólne picie herbaty …), bliższe poznawanie się, umacnianie przyjaźni.

Nasi Opiekunowie organizują nam też dyskoteki (inicjowane zresztą przez nas), na których spotykamy się z całą Liturgiczną Służbą Ołtarza.

W okresie Bożego Narodzenia, uczestniczymy we wspólnej radości z Narodzenia Pana” ożywiając naszym śpiewem Spotkanie Opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jesteśmy razem także wtedy, gdy odwiedzamy Sanktuaria diecezjalne, uczestniczymy w pielgrzymkach czy dniach wspólnoty dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Wielu z nas pielgrzymuje na Jasną Górę, bądź też – jako członkowie Ruchu Światło-Życie – przeżywa 15. dniowe rekolekcje oazowe.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież zainteresowaną śpiewem i muzyką kościelną, a wszystkich gorąco