Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypomina nam jak ważna jest Eucharystia. Zapraszamy na Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.30 – po której rozpocznie się uroczysta procesja do 4 ołtarzy pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, 11.00, 12.30 i 18.00
Niedziela, 10 maja 2026 r. była dla naszej wspólnoty parafialnej dniem, w którym słońce świeciło nad naszymi głowami, a Jezus – Słońce sprawiedliwości i miłości zaświecił w sercach 74 dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej.
Ksiądz Proboszcz podczas homilii powiedział, że słowa Jezusa: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje” oznaczają innymi słowy: „Oto jestem całkowicie dla was. Tak, jak potrzebujecie chleba, aby podtrzymywać życie fizyczne, tak potrzebujecie i Mnie, jako pokarmu na dalszej drodze waszego życia”. Nasza schola dziecięca ubogacała i ożywiała uroczystość swoim śpiewem.
Radość z przyjęcia „Chleba z nieba” przez dzieci przedłuża się na cały „biały tydzień”. Podczas kolejnych dni dzieci modlą się za: rodziców, za misje, o powołania kapłańskie i dziękują Panu Bogu i Matce Bożej za otrzymane łaski.
Nad całością uroczystości czuwali s. Lidia z ks. Tomaszem.
W niedzielę 10 maja 74 dzieci przyjmie w naszej Katedrze pierwszy raz Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach, by przez całe życie karmili się Ciałem Chrystusa i w Nim pokładali nadzieję.
W III niedzielę Wielkanocy obchodzimy Dziesiąte Narodowe Czytanie PISMA ŚWIĘTEGO i rozpoczynamy XVII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Odważnie głosić Ewangelię Boga.
W tym roku skupiamy się na lekturze Listów Apostolskich św. Pawła: 1 i 2 List do Tesaloniczan, 1 i 2 List do Tymoteusza oraz List do Tytusa.
Uroczysta inauguracja tego wydarzenia odbędzie się w naszej Katedrze w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 12.30 podczas Mszy św. O godzinie 17.00 uroczyste nabożeństwo Słowa Bożego.
Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49)
Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia mojego. Każda dusza w stosunku do Mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego (Dz. 699)
Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, napełnia Was swoim pokojem, wlewa nadzieję i umacnia w każdej chwili Waszego życia. Niech rozświetla każdy mrok trudów, cierpienia i codziennych trosk.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech radosne ALLELUJA! rozbrzmiewa w Waszych sercach i Waszych rodzinach.