Orszak Trzech Króli w Radomiu

Już po raz siódmy ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli.

Chcemy wraz z trzema Królami pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi.

Zapraszamy do udziału całe rodziny. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebierania się w barwne stroje pasterzy czy kolędników.

Rozpoczęcie orszaku w Rynku o godzinie 12.00, zakończenie przy szopce na Placu Corazziego przed urzędem Miasta.

Ks. Gabriel Marciniak

 

Radomski orszak poprzedzi Msza Św. o godz. 11 w farze, której przewodniczyć będzie biskup radomski Henryk Tomasik. Następnie w południe w Rynku odczytany zostanie edykt mediolański cesarza Augusta o przeprowadzeniu powszechnego spisu ludności, na mocy którego Maryja z Józefem udali się do Betlejem. To początek orszaku, którego celem będzie pokłon Dzieciątku w szopce na Placu Corazziego. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Przygotowanych jest ponad 5 tys. kompletów. Nowością będą balony dla dzieci. Trzej królowie (Leopold Suski, Andrzej Musiał i Mirosław Kieszkowski) będą zmierzać w kierunku szopki na koniach. Tradycyjnie młodzież radomskich szkół odegra scenki; przy kościele ewangelicko-augsburskim, przy kościele bernardynów, przy ul. Witolda, przy kościele garnizonowym i tunelu świetlnym. Natomiast na placu przed Urzędem Miejskim ustawiona będzie szopka. Będzie Maryja (po raz pierwszy w tej roli Aleksandra Morgaś), św. Józef (Sławomir Adamiec) i Dzieciątko. Atrakcją dla najmłodszych będą z pewnością zwierzęta. Uczestnicy orszaku mogą liczyć także na gorącą herbatę.

Głównymi organizatorami Orszaku Trzech Króli w Radomiu są od początku Rycerze Kolumba. W działania zaangażowanych jest 6 radomskich rad. Jak powiedział nam Wielki Rycerz Rady 15216 Zbigniew Morgaś przygotowania rozpoczęły się już na przełomie września i października. Rycerze odpowiadają przede wszystkim za logistykę.