Rekolekcje z o. Bashoborą w Radomiu

John-Bashobora

To będzie 12 godzin wspólnej modlitwy i słuchania konferencji znanego charyzmatyka z Ugandy. 
Jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi o. John Baptist Rubara Bashobora, odbędą się 8 marca w Radomiu na hali MOSiR (ul. Narutowicza 9). Zapisy do 24 lutego na stronie: www.eucharystycznyplomien.pl.

Program:
  7.30 – Rejestracja
  9.30 – Modlitwa uwielbienia
10.00 – Pierwsza konferencja
11.30 – Przerwa kawowa
12.00 – Anioł Pański i modlitwa uwielbienia
12.15 – Druga konferencja
13.45 – Obiad
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa uwielbienia
15.45 – Msza św.
17.45 – Kolacja
18.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie
21.00 – Apel Jasnogórski

John Baptist Rubara Bashobora urodził 5 grudnia 1946 r. w katolickiej rodzinie w Bushenyi, w Ugandzie. Jego ojciec został otruty przez ciotkę, a matka wypędzona. Wychowywała go rodzina wuja. W wieku 10 lat wstąpił do niższego seminarium duchownego. Po jego ukończeniu zetknął się z dwoma księżmi charyzmatykami z Kanady. Wtedy postanowił wstąpić do Zgromadzenia Świętego Krzyża i wyjechał do Indii. Wrócił stamtąd do Ugandy i w 1972 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przełożeni wysłali go na studia specjalistyczne do Rzymu. Tu na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim doktoryzował się z teologii duchowości. W Wiecznym Mieście związał się katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. O. Bashobora wrócił do Ugandy. Tam założył dwie szkoły podstawowe, dwa sierocińce i dwie szkoły średnie. W diecezji Mbarara jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.

Charyzmatyk odwiedził wiele miejsc na świecie głosząc konferencje i rekolekcje. Do Polski pierwszy raz przyjechał w 2007 r. W diecezji radomskiej był niejednokrotnie, między innymi w Pionkach i w podradomskiej Jedlni. 6 lipca 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się jednodniowe rekolekcje poprowadzone przez charyzmatyka z Ugandy. Uczestniczyło w nich 60 tys. osób.

KS. ZBIGNIEW NIEMIRSKI /FOTO GOŚĆ