Rekolekcje dla Młodzieży w Katedrze

DSC01594

Uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Tomasika zakończyły się tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, które w naszej parafii poprowadził ks. Marcin Sajnóg.

Ks. bp Henryk Tomasik przypomniał obecnym w katedrze o początku inicjatywy ŚDM – spotkań młodych w różnych częściach świata. Zbliżamy się do kolejnego spotkania z tego cyklu. Tym razem, po raz drugi, bo wcześniej takie spotkanie miało miejsce w 1991 r. na Jasnej Górze w Częstochowie, spotkamy się w Krakowie. Do tego dnia zostało 500 dni.  Na ten dzień i do tego dnia przygotowujemy się na różny sposób. W naszej diecezji od 30 marca będziemy modlić się przy pielgrzymujących symbolach ŚDM, krzyżu i ikonie Matki Bożej.

Potem, od 20 do 25 lipca 2016 r.,  będziemy w naszej diecezji przyjmować młodych z całego świata. Spodziewamy się w naszej diecezji około 5 tys. młodych. Już zgłaszają się Brazylijczycy, Włosi, Chorwaci, Węgrzy, Kameruńczycy. Przyjmiemy ich z radością, ale wcześniej musimy się sami jak najlepiej przygotować – mówił ordynariusz.

Przygotowanie to nie tylko prosta gościnność. Zdaniem bp. Tomasika przygotowanie ma być głęboką formacją, w której nie zabraknie rachunku sumienia. – Pan Jezus patrzy z miłością na każdego z nas. Jak odpowiemy na tę miłość? Tą najprostszą z odpowiedzi jest nasza obecność na niedzielnych Mszach św. Jeśli nas nie ma, to znaczy, że tej odpowiedzi brakuje. Jest więc nad czym pracować – mówił bp Henryk.

Sami młodzi, pytani o Światowe Dni Młodzieży mówili, że chętnie przyjmą swych rówieśników z różnych części świata, bo to będzie okazją do nawiązania nowych znajomości i poznania wiary w ich krajach. Często deklarowali też chęć wybrania się w przyszłym roku do Krakowa. Cieszy także to, że bardzo trudno było spotkać kogoś, kto na pytanie o Światowe Dni Młodzieży w Krakowie mówiłyby: ”Nie wiem, o czym mowa”. – Zdjęcia: ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość