Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Od 8 do 15 października odbędzie się w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Koncerty, spotkania autorskie, oraz premiera filmowa i spektakl teatralny – to propozycja organizatorów na jesienne wieczory. Tydzień tradycyjnie zakończy się Dniem Papieskim, podczas którego będzie można wspierać stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, organizowany jest przez Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum już od wielu lat i wpisuje się w jesienne wydarzenia kulturalne naszego miasta.

PROGRAM:
8 października (niedziela)
13.00 – Msza św. w bazylice św. Kazimierza w Radomiu, przewodniczy bp Marek Solarczyk  – XX-lecie nadania tytułu bazyliki,
17.30 – Kościół Świętej Trójcy – Msza św. i koncert wokalno-instrumentalny „MUSICA AD DEI GLORIAM”. Wystąpią: o. Rafał Kobyliński SJ – tenor, ks. Zdzisław Madej – tenor, ks. Paweł Sobierajski – baryton, Grzegorz Biegas – pianista.
9 października (poniedziałek)
18.30 – Kino Helios, film „Błogosławiona”, historia życia bł. Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli, zamordowanej w Ravensbrück. Spotkanie z reżyser Wandą Różycką-Zborowską i z kuzynką błogosławionej Natalią Tułasiewicz-Walą.
10 października (wtorek)
18.00 – Kościół św. Jana, Msza św. i spotkanie z bp. Andrzejem Przybylskim o życiu sługi Bożej Wandy Malczewskiej na ziemi częstochowskiej, m.in. w Żytnie.
11 października (środa)
19.00 – Oratorium, ul Grzybowska, koncert promujący nową płytę Małgorzaty Nowak „Życie. Rozdział II”.
12 października (czwartek)
19.00 – Arka, ul. Kelles-Krauza, „Ciemny kres i złote runo”. Rozmowa o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta. Ks. dr Grzegorz Głąb z Instytutu Filologii Polskiej KUL rozmawia z dr Małgorzatą Peroń z KUL w Roku Zbigniewa Herberta.
13 października (piątek)
19.00 – Arka, ul Kelles-Krauza, „Cywilizacja życia”. Spotkanie z Goranem Andrijanićem, dziennikarzem i publicystą, na temat hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.
14 października (sobota)
19.00 – Oratorium, ul. Grzybowska. Teatr „Aktorzy Bo*Boży*” wystawią sztukę: „Lepsza połowa, czyli potyczki z Aniołem”.
15 października (niedziela)
18.00 – Katedra. Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka i koncert z okazji Dnia Papieskiego.